Browse By

E-administracja w podkarpackich urzędach

E-administracja jest rozwiązaniem stosowanym już niemalże w każdym większym mieście, które znacząco usprawnia działania urzędów. Jak informują władze miasta Rzeszowa, także w stolicy podkarpacia, w przeciągu dwóch najbliższych lat, planowane jest wprowadzenie e-administacji do tutejszych urzędów i intsytytucji.

Głównym celem e-administracji jest zmniejszenie czasu oczekiwania na załatwnienie danej sprawy oraz ułatwienie przepływu informacji. Jest ona więc korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników rzeszowskich urzędów jak i mieszkańców województwa podkarpackiego. Wpływa na to fakt, iż obywatele Rzeszowa i podkarpacie wiele spraw będą mogli załatwiać za pomocą platformy internetowej, która znacząco skróci czas oczekiwania na decyzję urzędów. Sami urzędnicy natomiast, będą mogli dużo sprawniej przesyłać sobie dokumenty i informacje, przez co ich praca będzie efektywniejsza.

Działania w kwestii e-administracji prowadzone są nieprzerwalnie od 2008 roku i mają być zastosowane w ponad 160 podkarpackich urzędach i instytucjach państwowych. W chwili obecnej trwają prace nad budową sieci instalacyjnych, a w najbliższym czasie ma być ogłoszony przetarg, który wyłoni firmę, która wyposaży urzędy w odpowiedni sprzęt komputerowy.

Koszt tej inwestycji określany jest na 105 mln zł, a sam pomysł takiego rozwiązania jest ideą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *